TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Vítězství Mejzlíka ve Světovém poháru


     Svojijubilejní dvacátou kvadriatlonovou sezónu ozdobil Petr Mejzlík /TJ Spartak Třebíč/ ziskem malého glóbu za vítězství ve Světovém poháru věkové kategorie nad 60 let. O tomto úspěchu se rozhodlo až na posledním závodu ve Španělsku. Vítězstvím v kat.60+ na tomto závodu, který byl mistrovstvím Evropy na krátké trati, přeskočil v celkovém hodnocení Němce Karstena Mielkeho. S ním se od začátku o tento primát přetahoval. Mejzlík získal 3 837,5 bodů, což je o 130,4 bodů více než jeho soupeř. Ziskem 3112,4 bodu obsadil 3.místo Jiří Kobera z ČR. Bodovalo 25 závodníků této kategorie.
    Světový pohár se letos skládal z 8 závodů, které se postupně konaly ve Velké Británii, ČR, Polsku, Španělsku, 2x v Maďarsku a 2x v Německu.
    Úspěchem skončilo pro Petra Mejzlíka celkové hodnocení. Po účasti v šesti závodech nasbíral 3 235 bodů /za umístění bez rozdílu kategorií/, což mu vyneslo až neuvěřitelné životní 4.místo /59 bodů od třetího/. Vítězství z loňska obhájil Ferenc Czima z Maďarska /3 996,3 b/ před Čechem Leošem Roušavým /3 507,4 b/ a Francouzem Laurentem Martinouem /3 294 b/.

 

zpět
Kalendář akcí
Hledej