Xtrail Žďár nad Sázavou - KP v TT Vysočiny a Kaláb JMTT ligy

V neděli 9. června pokračoval svým třetím dílem Krajský pohár v triatlonu Vysočina, který byl zároveň čtvrtým dílem 33. ročníku Jihomoravské triatlonové Kepák ligy. Na 70 dospělých závodníků se postavilo na start Xtrail triatlonu na horských kolech ve Žďáře nad Sázavou. Součástí neděle byly také žákovské závody, kde oddíl triatlonu TJ Spartaku Třebíč měl početné zastoupení.
     Na úvod se představili nejmenší závodníci, kteří absolvovali duatlon/běh-kolo-běh/ na trati 0,3-1-0,3, kde obsadili 1. místo Šimon Bednář v kat. 8 let a Kristián Kuchař v kat. 9 let. Na tratích triatlonu 0,1-2-0,6km (kat. 10 - 11 let) zvítězila mezi dívkami Nela Bednářová, následovaly 2. Nikola Vodová, 3. Tereza Coufalová, 5. Adéla Kuchařová, 6. Zuzana Mezlíková a 7.Julie Filová. Mezi žáky obsadil 3.místo Martin Kalda a 8. Matyáš Večeřa.
Další tratí byl závod na 0,2-3-1,2 km (kat. 12 - 13 let). Zde na 4.místě skončil Jan Voda a 5. Daniel Oborný. Posledním žákovským závodem byl pro kat. 14 - 15 let triatlon na trati 0,3-6-1,8km. Zde zabojovali a shodně obsadili druhá místa Klára Mezlíková a Adam Fila.
     Následoval hlavní závod dospělých na trati 0,6-18-5km. Hned tři  zástupci našeho oddílu se postavili na stupně vítězů. V kat.50-59let obsadil 3.místo Milan Procházka časem 1:19,56 h, v kat.60+ zvítězil časem 1:34,18 h Petr Mejzlík. Mezi ženami obsadila 4. místo Vendula Kaldová /kat.40-49let/ časem 1:30,11 h  a v kat.30-39let zvítězila Jana Kuchařová časem1:30,45 h.
    KP Vysočina pokračuje 16. června v Moravskch Budějovicích a Jihomoravská liga 23.června v Blansku.