Žákovská štafeta obsadila třetí místo na MČR v Račicích

Tak nabitý závod český triatlon dlouho nepamatuje! Na start Triathlon Festu Račice, kterým 4. července odstartoval Český pohár v  triatlonu, se postavila kompletní česká špička. V kategorii žen byla při dopoledním intervalovém závodě nejrychlejší Vendula Frintová, při odpoledním super sprintu pak zvítězila Petra Kuříková. V kategorii mužů zvítězil v obou startech Jan Volár. Body do Českého poháru 2020 si závodníci zapsali z obou startů.
     Labe aréna obvykle hostí prestižní mezinárodní závody v rychlostní kanoistice, ale i triatlonistům nabídla skvělé zázemí. Plavání se odehrálo v račickém kanálu a zbytek závodu v jeho okolí. Na různých triatlonových distancích se vystřídaly všechny věkové kategorie od 10tiletých žáků až po nejzkušenější závodníky. V této konkurenci se podařilo prosadit dvěma členům oddílu TJ Spartaku Třebíč a štafetě až na stupně vítězů.
     V dopoledním programu byly na pořadu intervalové starty. Závodníci v 15ti vteřinových odstupech startovali skokem z mola. A odpolední program nabídl hromadné starty. V kat.10-11let /0,1-4-1km/ byl Matyáš Večeřa šestý a Jan Auf na 15.místě. Mezi dívkami obsadila Zuzana Mezlíková 8.místo /tato kat.měla pouze 1 start/.
V kat.12-13let /0,25-5-1km/ v intervalu obsadil 27.místo Jan Voda a v hromadném startu si polepšil na 22.místo, mezi dívkami Lucie Mitisková 9.místo /druhý start zlepšení na 7./ a hned za ní doběhla Nela Bednářová /odp.též 10./ a Nikola Vodová byla 22/odp.20/.
      V kat.14-15let výborně zazávodila Michaela Mitisková - dopoledne šestá, ale odpolední závod se jí vydařil a doběhla na skvělém 3. místě, a Šárka Kratochvílová 14tá. Mezi chlapci byl Matěj Března 13tý /odp.12./, Jakub Auf 17tý /21./, Marek Kratochvíl 19tý/18./
     V kat.16-17let/0,4-10-3km/ byl Jan Caha 17tý/14./ a Klára Mezlíková 13tá/13./. Kat.18+ startovaly na trati 0,5-15-3km/.
     V kat.18-19let Lukáš Coufal 18tý/15./, Ondřej Grulich 19tý /18./, mezi dívkami Nikola Procházková 8má/8./ a Eliška Svobodová 9tá/9./ a v kat.mužů nad 60let byl 2x třetí Petr Mejzlík.
     V neděli pokračoval TT Festival Račice závodem Mistrovství ČR smíšených štafet 12-15ti letých žáků na trati 0,15-4-1,5km, kterou absolvoval každý člen štafety. Zde se v konkurenci 15ti štafet z celé ČR prosadila na výborné 3. místo štafeta ve složení Matěj Března, Marek Kratochvíl a Michaela Mitisková. Lepší byla jen vítězná štafeta z Tábora a Plzeň.
    Český pohár bude pokračovat MČR v olympijském triatlonu, které bude v polovině srpna hostit Příbram.