TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Mejzlík zvítězil, Trutna třetí v Bratislavě

Úvodní podnik Českého poháru v olympijském triatlonu se uskutečnil v Bratislavě na trati 0,75-20-5,4 km.

Závod byl zároveň Slovenským pohárem, Mistrovstvím Slovenska ve sprinttriatlonu a součástí velké triatlonové události s názvem Prestigio City Triathlon Bratislava 2014, v jehož rámci se zde jel i závod Evropského poháru 2014.

Celý víkend doprovázela velká nepřízeň počasí, déšť, teplota okolo 10°C a voda měla pouhých 14°C, tedy jeden jediný stupeň od teplotní hranice, při které by musel by muselo být zrušeno plavání.

Sobota byla věnována třem semifinálovým rozjížďkám /na stejných tratích/, do kterých nastoupilo celkem 181 mužů. Postupový klíč byl následující: prvních 20 z každého semifinále a dalších 15 na čas do nedělního finále. Nečekaný kousek se povedl Petru Mejzlíkovi /TJ Sp.Třebíč/, přestože patřil do kategorie 55+, tak si z ní jako jediný ze 7 startujících zajistil časem 1:16,16 h /27. místo ve 3 nejrychlejším semi/ start v nedělním finálovém závodu. V jemu vyhovujícím počasí prakticky zopakoval výkon ze soboty/1:16,52h/ a umístil se na 58. místě. Vítězství v kategorii měl jisté již po sobotním semifinále. Vítězem se stal Austalan Wigell Chris /1:01,59h/ před Rakušanem Daniele Schetllem a naší Jakubem Powadou.

Starším žákům byl vzhledem k teplotě vody závod změněn na duatlon 1,5 - 5 - 2,5 km. Hodnotného výsledku zde dosáhl Jan Trutna, který časem 25:24 min obsadil 3. místo. Lepší byli jen Martin Semerád /ČR-24,37min/ a Slovák Juraj Hric za 25:20 min. Radka Březnová na stejné trati mezi st.žačkami uzavřela první desítku časem 30:47min a poslední zástupkyně odílu triatlonu Třebíč Klára Maloušková v kat. dorostenek na trati 0,75-20-5,4km časem 1:24,04 h obsadila 6.místo. I přes nepřízeň počasí se závody uskutečnily za nebývalé podpory nádherně fandících diváků.