TJ Spartak Třebíč
Závodníci

Mejzlík Petr


Mistr světa v kvadriatlonu 2004 a 2010

Petr Mejzlík začal se sportem v deseti letech v oddíle sportovní gymnastiky v Přibyslavicích. Od 18ti let pokračoval v oddíle Moravské Slavie Brno. Nejlepších výsledků dosáhl v kvadriatlonu, ve kterém závodí od roku 2003. Ve svých kategoriích se stal v kvadritalonu 8x mistrem světa, 2x mistrem Evropy, 3x mistrem ČR a 3x zvítězil ve Světovém poháru.

Za svůj největší úspěch pokládá titul Mistra světa v dlouhém Kvadriatlonu (5km plavání, 100 km na kole, 20 km na kajaku a 21,1 km běh) v kategorii 45-49 let z roku 2004 v německém Cottbusu a jeho obhájení v roce 2010 v Kolíně nad Rýnem (MS se koná vždy 1x za 3 roky) a 7. místo v celkovém pořadí SP z roku 2010 absolutně. 

V triatlonu si nejvíce cení 3. místa v Česko-Slovenském poháru v dlouhém triatlonu, po součtu časů dvou Ironmanů (3,8 km plavání, 180 kolo a 42,2 běh) v ČR a SR v roce 2003.

V roce 2013 obsadil Petr Mejzlík 2. místo ve SP v kategorii 50-60 a celkově v absolutním pořadí 12. místo. Na Mistrovství světa v Týně nad Vltavou se stal vicemistrem světa a mistrem ČR a vicemistrem Evropy v Šamoríně.

Díky svým výsledkům byl nominován do mnoha anket. Čtyřikrát za posledních devět let byl vyhlášen odbornou porotou Sportovcem roku kraje Vysočina v kategorii seniorů. Také byl za rok 2013 již pošesté vyhlášen sportovcem Třebíče (což je vyrovnaný rekord v počtu vítězství v trvání ankety).  Za rok 2014 zvítězil v kat. veteránů jak u odborné poroty, tak ve čtenářské anketě. Mimo ČR startoval např. v Kanadě i Izraeli.

Loňskou sezónu ukončil v Příbrami 3. místem v posledním závodu seriálu FORD CZECHMAN TOUR a tím si upevnil celkové 3. místo v kat. nad 50 let. V rámci tohoto seriálu se úspěšně zúčastnil MČR v IRONMANovi v Piešťanech, kde se stal vícemistrem ČR.Převážná část sezóny byla zaměřena směrem ke SP v kvadriatlonu. V něm mimo jiné 2x zvítězil v Maďarsku, byl třetí na MČR v Týně nad Vlt. a stal se vícemistrem Evropy na Ibize /ESP/ a obsadil 2. místo v Polsku. Petr v kategorii nad 50 let obsadil celkově 2. místo a absolutně se vešel do první desítky /9./. Největším zážitkem letos pro něj bylo obhájení 2. místa na ISRAMANovi z loňského roku na konci ledna v Israeli /Ellat/.       

Již nyní se připravuje na svou 27 sezónu, ve které jej čeká zhruba 30-tlonových závodů, z toho 3x Ironman.

zpět
Fotogalerie
Kalendář akcí
Hledej